За словами розробників, таку камеру можна використовувати для медичних досліджень в парі з ендоскопом, а ще можна обладнати аналогічним пристроєм мікроробота та відправити його всередину організму людини або тварини.
Та й сама по собі ця камера - дуже корисна штука, яка поміститься навіть усередині голки шприца, тому, як кажуть творці пристрою, її можна ввести куди завгодно, навіть в мозок.
Камера оснащена трьома лінзами, а товщина винаходу трохи більша людської волосини і становить всього 100 мікрометрів (0,1 мм). Її ширина - 120 мікрометрів разом з корпусом пристрою.
Камера вміє фокусуватися на об'єкті з відстані трьох міліметрів і може передавати отриману картинку по оптоволоконному кабелю довжиною близько півтора метрів, на кінці якого вона закріплена.
Мініатюрну потрійну лінзу вдалося виготовити за допомогою фемтосекундного лазера, під мікроскопом спрямованого на полімерний світлочутливий матеріал, який під впливом лазера твердне, формуючи таким чином оптичний елемент.
Дослідникам вдалося досягти високої точності при виготовленні таких лінз, тому, крім дуже мініатюрних розмірів, лінзи можуть відрізнятися і за формою.
В процесі тестування німецькі вчені створили сферичні, параболоїдні і навіть асферичні, що мають кілька оптичних поверхонь, оптичні елементи.