Поряд з вічною боротьбою Windows і Mac користувачі активно сперечаються, яка з мобільних операційних систем краща — Android чи iOS. Війна Apple і Google за лідерство на мобільному ринку триває з 2007 року, коли були представлені обидві платформи. У кожної операційної системи є свої переваги і недоліки. У цій статті мова піде про унікальні особливості iOS, якими не володіє Android.
Програми на iOS виходять швидше і виглядають краще
Коли мова заходить про випуск нової програми, багато розробників воліють спочатку розробити додаток для App Store. На те є ряд причин, але найголовніша з них полягає в тому, що iOS-додатки приносять більше доходу, ніж їхні Android-аналоги в Google Play.
Дослідження незалежного агентства Infinium показало, що розробка Android-додатку займає на 28% більше часу, ніж додатку для iOS. Для досягнення тієї ж функціональності на операційній системі від Google розробникам доводиться писати на 38% більше коду. В результаті, більшість сучасних ігор і додатків дебютують спочатку на iOS і тільки через деякий час на Android.
Навіть сама Google для iOS випускає кращі програми, ніж для Android. Наприклад, недавно в App Store з'явилася утиліта Motion Stills, що дозволяє переглядати «живі» фотографії, зроблені на iPhone, в стилі стрічки в Instagram.
Незалежно від того, якій системі ви віддасте перевагу – iOS чи Android – ви отримаєте доступ до найбільш популярних додатків: Facebook, WhatsApp, Instagram та інші. Але примітно, що новий функціонал з'являється швидше на iOS. У WhatsApp для iPhone голосові повідомлення з'явилися на тиждень раніше, ніж цю функцію було додано в Android-версію.
Оновлення операційної системи доступні відразу для всіх
Коли Apple випускає оновлення iOS, його моментально отримують всі власники підтримуваних моделей iPhone, iPad і iPod, тому що у компанії є повний контроль над платформою. При цьому немає ніякого втручання з боку стільникових операторів або сторонніх виробників. Це дозволяє Apple швидко усувати будь-які проблеми, помилки і збої програмного забезпечення.
У випадку з Android цим може похвалитися тільки лінійка пристроїв Nexus, над якими безпосередньо має контроль Google. Android 6.0 Marshmallow дебютував в жовтні 2015 року, але власники смартфонів Samsung Galaxy почали отримувати апдейт тільки з лютого 2016 року.
Простий і функціональний пошук
Spotlight в iOS – феноменальний інструмент. Для доступу до нього досить просто зробити свайп вниз з головного екрана, після чого користувач може шукати будь-яку інформацію на своєму пристрої – додатки, контакти, номери телефонів, повідомлення, проекти GarageBand, електронні листи, музичні треки. Також Spotlight дозволяє виконати пошук в Інтернеті.
Як і на OS X, Spotlight на iOS вміє виконувати базові математичні обчислення.
iPhone безпечніший
Платформа Apple набагато безпечніша, ніж Android. Зрозуміло, і в iOS є уразливості безпеки, але їх кількість і частота виявлення не йдуть ні в яке порівняння з Android.
У недавньому дослідженні фахівці Mobile Threat Report Pulse Secure підрахували, що 97% шкідливого програмного забезпечення орієнтовано на Android. У той же час, Міністерство внутрішньої безпеки США заявило, що лише мізерні 0,7% всіх вірусів завдають шкоди пристроям під управлінням iOS.
Причиною такої різниці є те, що у Android-користувачів немає можливості оновлювати свої смартфони до останніх версій. Крім того, Android поширеніша, що, звісно, привертає кібер-шахраїв.
Впровадження нових технологій
Так як Apple є єдиним виробником iOS-пристроїв, нові технології впроваджуються набагато швидше. Приміром, у 2013 році разом з iPhone 5s компанія представила сканер відбитків пальців Touch ID. Через три роки на полицях магазинів ви навряд чи знайдете пристрій Apple без Touch ID. Це дуже подобається розробникам, тому вони швидше впроваджують підтримку нових технологій в свої додатки.
Android став підтримувати сканер відбитків пальців на нативному рівні лише з виходом Marshmallow в 2015 році. Раніше виробники повинні були самостійно додавати підтримку сенсора у своє програмне забезпечення. Це робить технологію менш цікавою для розробників, тому Android-додатків, які працюють з дактилоскопічним датчиком, практично не має.
Краща екосистема
Оскільки Apple створює як програмне, так і апаратне забезпечення для своїх пристроїв, вони відмінно працюють один з одним.
Можна почати писати документ на одному гаджеті Apple і відразу ж продовжити на іншому. Завдяки сервісу Continuity користувачі також можуть приймати дзвінки, що надходять на iPhone, на пристроях iPod, iPad або Mac, якщо вони знаходяться в одній мережі Wi-Fi. Також в операційну систему macOS Sierra Apple додала загальний буфер обміну між пристроями.
У більшості випадків тісна взаємодія усіх пристроїв корисна для користувача.
Подібний рівень взаємодії гаджетів важко відтворити, коли ви користуєтеся технікою різних, часто конкуруючих між собою виробників.
Lightning виграє у microUSB по всім параметрам
Lightning-коннектор не є настільки універсальним рішенням, як microUSB, але, тим не менш, він набагато продуктивніший. Стандарт microUSB обмежений 9 ватами, тоді як Lightning забезпечує 12 і більше. До того ж, не має значення, яким боком ви вставляєте Lightning.
Так як роз'єм Lightning є двонаправленим, це означає, що він може бути використаний для зарядки не лише iPhone і iPad, а також і аксесуарів, наприклад, клавіатур. microUSB 2.0 працює тільки в одному напрямку.
Lightning також підтримує передачу аудіо. Lightning-навушники можуть без втрат приймати цифрове аудіо з частотою 48 кГц.