Великою проблемою сучасної портативної техніки є малий час автономної роботи. Ноутбуки, представлені на ринку, здатні протриматися на одному заряді від 1 до 8-10 годин. MacBook вважається рекордсменом за часом автономної роботи, але навіть заявлені 10 годин без підзарядки для багатьох вже вважаються недостатніми.
Обмежена автономность мобільних пристроїв обумовлена використанням потужних процесорів і частою перезарядкою батареї, внаслідок чого погіршуються її характеристики.
В даний час у продажу представлені ноутбуки, процесори яких виробляються за техпроцесами 22, 16 або 14 нанометрів. У найбільш енергоефективного ноутбука Apple – у 12-дюймового MacBook – процесор створений за 14 нм техпроцесом. З авторитетних джерел відомо, що в 2017 році варто очікувати перехід на більш досконалий техпроцес.
Вже до кінця 2016 року виробники ноутбуків можуть представити пристрої з використанням процесорів, виготовлених за 10 нм техпроцесом. Компанія Intel, найбільший виробник мікрочіпів, заявила, що перші серійні зразки таких кристалів з'являться вже в III кварталі 2016 року, а пристрої на їх базі з'являться на початку 2017 року. Представники Samsung ще навесні повідомили, що фабрики по випуску 10-нанометрових кремнієвих чіпів запустять ще до кінця цього року.
Компанія AMD (другий за величиною виробник x86-процесорів для персональних комп'ютерів і ноутбуків) запевнила, що після 14 нм (який вже впроваджений) відразу перейде на 7 нм. Найбільший тайванський виробник чіпів TSMC, що випускає чіпи для iPhone і iPad, вирішив піти далі. У 1 кварталі 2017 року стартує повноцінне виробництво чіпів 14 нм, а в даний час ведеться розробка 5 нанометрових процесорів. Повноцінний запуск заводів з їх виготовлення має відбутися до 2020 року. Ноутбуки, створені із застосуванням таких компонентів, зможуть працювати у 3-5 разів довше, ніж поточні моделі.
Перехід на використання чіпів, створених за 10 нм техпроцесом, дозволить знизити споживання електроенергії майже у 2 рази, це у порівнянні з 22 нанометровими процесорами (саме такі чіпи стали найбільш популярними у 2016 році).
Використання енергоефективних процесорів, створених по новим виробничим нормам, дозволить значно продовжити час автономної роботи, при використанні акумуляторів тієї ж ємності. А у разі, якщо виробники вирішать зробити нові ноутбуки тоншими і легшими — вони зможуть досягти цього за рахунок зниження ємності батарей, при цьому час автономної роботи не постраждає.
Ще один позитивний момент – збільшення кількості кристалів, які можна отримати з однієї кремнієвої заготовки. У перспективі це призведе до зниження витрат цього мінералу, а також зменшення енерговитрат і викидів в атмосферу, в розрахунку на одиницю продукції. При цьому, незважаючи на високу вартість впровадження технологій, нові процесори для ноутбуків не повинні відчутно вирости у вартості.
Всі ці факти дозволяють Apple у 2017 році збільшити час автономної роботи MacBook не менше, ніж у два рази, при цьому не сильно вдаряючи по карманам покупців.