Одна з головних і основних статей витрат корпорації Google — електрика. Обчислювальні центри пошукового гіганта споживають дуже багато енергії, при цьому постійно нагріваючись і виділяючи тепло. Тому ці центри потрібно ще й охолоджувати, а це теж призводить до енерговитрат. В іншому випадку сервера можуть вийти з ладу, і це теж влетить у копієчку.
Щоб не витрачати електрику дарма, а також підвищити ефективність роботи своїх потужностей, корпорація пару років тому вирішила щось з цим зробити. Тут і знадобився стартап DeepMind, що працює над створенням штучного інтелекту, який Google за нагодою і прикупив.
Раніше фахівці DeepMind навчили свій штучний інтелект досить спритно грати у відеоігри на приставці Atari, трохи пізніше вони розробили програму, яка перемогла чемпіона світу з настільної гри Go, а тепер ось хлопці не без участі своїх напрацювань допомагають Google економити гроші.
У DeepMind створили систему нейронних мереж і підключили її до центру обробки даних Google. Додатково в ланцюг включили програму, яка вміє прогнозувати температуру на основі раніше отриманих даних. Система вийшла досить складна, вона працює з безліччю параметрів, одночасно враховуючи швидкість обертання кулерів, ефективність систем охолодження в цілому, вікна і багато чого іншого.
Штучний інтелект використовується корпорацією Google вже давно, з серверами він теж «дружить» вже пару років, але розроблена DeepMind програма дозволила зробити роботу обчислювальних центрів ще ефективнішою. Як заявляють представники DeepMind, витрати на електрику, необхідну для охолодження тестових серверів, скоротилися майже на 40 відсотків. Показники, заміряні на серверах Google, скромніші, але теж вселяють оптимізм.
Діаграма вище показує витрати енергії до того, як була запущена система DeepMind і після її запуску. Права частина діаграми демонструє, як показники впали після повторного її відключення.